Ivır-Zıvır / Nonsense kategorisi arşivi

FPGA ile LED Kontrol ve Animasyon Uygulamaları

JpegFPGA ile (Sahada Programlanabilir Mantık Dizeleri) gerçekleştirilen bu örnek uygulamamızda deneme kartımız üzerinde bulunan 12 adet tümleşik LED’i kullanarak 4 adet örnek uygulama yapacağız. Bu uygulamalar sırası ile;

1. LED FLAŞÖR
2. FLİP-FLOP
3. POLİS ÇAKAR
4. LED ANİMASYON
Yazının devamını oku »

, , ,

Yorum yok

Netduino! Visual Studio ile mikrodenetleyiciler için program derleme…

NetduinoPLUS

Şayet bilgisayar kökenli biriyseniz, gömülü sistemler hakkında fazla bir bilgi birikiminiz yoksa ve Visual Studio’nun kullamına hakimseniz başlangıç noktanız Netduino olabilir. Üstelik Netduino’nun üzerinde Atmel’in 32 bitlik AT91SAM7X512 mikrodenetleyicisinin bulunması birçok gelişkin uygulama gerçekleştirmeniz mümkün. Yazının devamını oku »

Yorum yok

Arduino Temel Uygulamalar 03: Trafik Lambası

 Arduino: Trafik Lambası
Arduino Temel Uygulamalar 03: Trafik Lambası
Arduino ile uygulamalarımıza LED Flaşör uygulamasının az geliştrilmiş/değiştrilmiş halinin uygulaması ile devam ediyorum. Devre gündelik hayatta karşımıza çıkan trafik lambalarının uygulamasıdır. Araçlara yeşil ve sarı ışık(LED) yanarken yayalara kırmızı; Araçlara kırmızı ışık yanarkende, yayalara yeşil ışık yanar.
Yazının devamını oku »

Yorum yok

Arduino ! Elektroniğin Legosu !

 Arduino Mega2560

Uzun bir süredir, “Make Magazine” ve çeşitli internet sitelerinden gördüğüm/incelediğim Arduino ile tanışma fırsatını buldum. Arduino, hiçbir elektronik bilgisine sahip olmayan sadece temel yazıım bilgisine(hatta buna bile çok gerek yok) sahip olanlar için mikroDenetleyiciler ile tanışmak, elektronik tasarımlar, projeler harika bir başlangıç noktası. Ayrıca hızlı tasarım geliştimek, yeni protokol ve donanımlar ile çalışmak/tanışmak zorunda olanlarında muhakkak elinin altında bulunması gereken bir cihaz.
Yazının devamını oku »

1 Yorum